Policia e Shtetit mësohet se përveç ish deputetit socialist të Lezhës Arben Ndoka ka vënë në pranga edhe vëllain e tij

Ai quhet Xhevahir Ndoka. Dhe duket se është pjesë e së njëjtës çeshtje për të cilën është ndaluar Arben Ndoka.

Arrestimi i tij është bërë në kryeqytet nga forcat RENEA.

Arben Ndoka është arrestuar pasi mbi të rëndon akuza e tjetërsimit të pronave në Lezhë.