Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka harruar për pak kohë debatin për Gjykatën Kushtetuese dhe është takuar me një nga ish-sulmuesit e Kombëtares së Shqipërisë.

Behet fjalë për Kliton Bozgon. Ka qenë vetë kreu i shtetit që ka postuar foton me ish-futbollistin Bozgo, i cili në karrierën e tij ka shkëlqyer me Kombëtaren.

Capture

“I lumtur të çmallesha sot me mikun tim, Kliton Bozgon, ish-sulmues i Kombëtares Kuqezi dhe golshënuesi më i mirë disa herë në Slloveni”-shkruan Meta.