Mbrëmja e sotme, mbyll fazën e ndeshjeve të para të 1/16 të finaleve të Champions League. Dhe për fatin e tifozëve, nuk janë dy ndeshje të zakonshme, por dy sfida që garantojnë spektakël.

Në ‘Santiago Bernabeu’, Real Madridi përballet me Manchester Cityn, teksa më tepër do jetë edhenjë sfidë personale mes dy strategëve, Zidane dhe Pep Guardiola.

Ndeshja tjetër që zhvillohet sonte, është ajo mes Lyon dhe Juventusit në Francë. Bardhezinjtë duan me ç’do kusht fitimin e Champions League këtë sezon, ndaj nuk lejohen hapat fals, por Lyoni duket një “kockë e fortë”.

Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 21:00 dhe priten me një interesim të jashtëzakonshëm nga i gjithë opinioni sportiv.