Reali ka bërë gati një super ofertë për sulmuesin e Manchester City, Raheem Sterling.

Sterling kërkohet tash e sa kohë nga “Los Blancos”, pasi ndodhet në formë të shkëlqyer.

Sipas mediave spanjolle, Reali është gati të ofrojë sulmuesin Gareth Bale plus 70 milionë euro. Reali mund të bëjë këtë ofertë gjatë afatit dimëror, pasi presidenti Florentino Perez, është fans i madh i futbollistit anglez dhe dëshiron ta transferojë në “Santiago Bernabeu”.

Sterling gjatë afatit veror ka qenë në bisedime me 13 herë kampionët e Evropës, por nuk ka arritur marrëveshje.