Dita e sotme do të karakterizohet nga mot i mirë në pjesën më të madhe të vednit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Lezhë.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 24°C

në vendet e ulëta: 10 / 29°C

në vendet malore: 6 / 21 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë në bregdet.

102865985_1699649670188872_6806560056398577664_o.jpg