Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me shi në të gjithë territorin e vendit tonë.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, priten reshje mesatare në qarkun Shkodër dhe të dobëta deri lokalisht mesatare në gjithë qarqet e tjera.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 23°C

në vendet e ulëta: 13 / 24°C

në vendet malore: 8 / 20 °C

ERA

Era pritet të fryjë mesatare deri e fortë.

101872763_1700649176755588_3126475594347315200_o.jpg