Ish-sulmuesi i Romës, Mirko Vucinic, beson se verdhekuqtë do të përsërisin suksesin e 10 vite më parë përballë Realit, ku fituan 2-1 brenda në Madrid.

Në një intervistë për “Gazzetta dello Sport”, malazezi ka parashikuar dhe rezultatin e 90 minutëshit në “Santiago Bernabeu”.

Sipas tij Roma do të fitojë minimalisht 1-0 dhe goli do të mbajë firmën e Edin Dzekos.

“Kam pasur një ndjenjë të mrekullueshme për ndeshjen e 10 viteve më parë. Ishte një lojë e përsosur, e luajtur në një stadium historik. Unë nuk mund të kërkoj asgjë më të mirë.

Natyrisht që kur barazuam ne ishim të pafavorizuar, por ishim të fortë dhe për mua ishte e jashtëzakonshme për të shënuar gola para tifozëve tanë. Unë shpresoj që Roma të përjetojnë netë si ajo përsëri. Ende është shumë herët për të bërë gjykime. Edhe Juve filloi keq disa vjet më parë dhe pastaj fitoi kampionatin.

Do të ishte gabim të humbisnim shpresën tani. Ndeshja kundër Realit mund të jetë e përsosur për të harruar ato në kampionat.

Nuk e di nëse Roma e vitit 2008 ishte më e fortë se kjo, por mund të them se kemi pasur vetëm një Inter shumë të fortë përpara nesh, i cili vazhdoi të fitonte gjithçka. Shpresova të fitoj Ligën e Kampionëve te Juventusi, por ata as që kanë arritur. Spalletti dhe Di Francesco kanë tendencë të luajnë futboll të mirë.

Parashikimi im për sonte?

Roma do të fitojë 1-0 me një gol të Dzeko “, përfundoi Vucinic.