Edhe dita e sotme do të shoqërohet nga moti i paqëndrueshëm, ku pjesa e parë e ditës do të ketë mot të kthjellët me vranësira kalimtare.

Europa Verilindore vazhdon të jetë në aktivitetin e rrymave ajrore shumë të ftohta me origjinë polare të çilat po mbajnë në territorin e Shqipërisë temperatura shumë të ulëta.

Sakaq megjithëse ditën e sotme moti do të shoqërohet me diell, parashikohet të jetë i ftohtë. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forçës 5 me lartësi vale 1,0-2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max: më zonat  malore  -9/4°Ç; Zonat e ulëta  -6/11°Ç; Zonat bregdetare -1/11°Ç