Sërish të shtëna me armë zjarri në SHBA.

Kësaj here në një shkollë dhe sipas raportimeve të para nga vendngjarja dyshohet se ka të plagosur dhe viktima.

Të shtënat kanë ndodhur në një shkollë të mesme në Karolinën e Veriut.

Vetëm dy ditë më parë u shënua një sulm tjetet ku humben jetën të paktën 13 persona dhe u plagosen disa te tjerë në një lokal.