SHBA festojnë sot Ditën e Pavarësisë/ Edmond Panariti: Gëzuar Amerikë, ditën e Pavarësisë

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka uruar nëpërmjet një statusi në rrjetin social ‘Facebook’ me rastin e festës së pavarësisë të SHBA.Panariti e ka konsideruar këtë ditë të rëndësishme për historinë e Amerikës por edhe atë botërore duke qënë se SHBA janë kombi më i fuqishëm i botës.Më tej Panariti ka shkëputur një mesazh nga Deklarata e Pavarësisë ku thuhet se qeveritë krijohen nga vullneti i drejtë dhe pëlqimi popullor i shprehur me votë. Më poshtë statusi i plotë:

(Burimi:Integrimi.al/Xh.N)

Te shenuara si:
al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al