Shezai Rrokaj: I paharruar kujtimi i Deshmorëve

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj zhvilloi ditën e sotme homazhe ne Varrezat e Deshmorëve në Vlorë për 5 Majin. Gjatë fjalës së tij Rrokaj tha se dëshmorët  bënë sakrificën sublime me gjakun e tyre se forca politike duhet të sakrifikojë që të bëjë realitet ëndrrën e tyre për një Shqipëri të lirë, për një Shqipëri europianiste.

Më poshtë fjala e plotë:

Sot isha në Vlorë për ditën e 5 Majit, së bashku me një grup anëtarësh të KDK-së për të nderuar veprën e Dëshmorëve që dhanë jetën për lirinë e atdheut, si dhe për të reflektuar për misionin që ka forca jonë  politike përballë qytetarëve shqiptarë. Dëshmorët bënë sakrificën sublime me gjakun e tyre, kurse ne duhet të sakrifikojmë që ëndërra e tyre për një Shqipëri të lirë, për një Shqipëri europianiste, të bëhet realitet.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al