E dielë, 19 Prill 2020. Parashikimi sipas IGJEUM

RESHJET

Nesër (e diel, dt. 19) priten reshje të dobëta në qarqet Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Elbasan, dhe lokalisht të dobëta në të gjithë qarqet e tjera.

TEMPERATURAT

Nesër (e diel, dt. 19) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 20 °C

në vendet e ulëta: 9 / 23 °C

në vendet malore: 7 / 19 °C

ERA

Nesër (e diel, dt. 19) era pritet të fryjë e leht deri mesatare.