Mbrëmjen e djeshme policia italiane në rajonin e Regina Pacis, vuri në pranga një shtetas shqiptar nën akuzën e trafikimit të drogës.

Sikurse raportojnë mediat italiane 34-vjeçari shqiptar u pikas nga policia që dilte nga një makinë me lëvizje të shpejta dhe hyri në park, ku u fsheh në një guaskë në këmbët e një peme.

Pasi fliste disa minuta në telefonin e tij, ai u kthye për të rigjetur atë që kishte fshehur më parë në trungun e pemës.

Ushtria konstatoi se një dozë kokaine ishte e pranishme brenda një zorre. Pas kontrollit ushtruar në policia shqiptarit iu konfiskuan disa doza kokainë dhe marihuana, gjithashtu edhe  500 euro para të gatshme dhe dy telefona celularë.

Më pas në kontrollin ushtruar në shtëpi u gjetën pothuajse  24 mijë euro në para të gatshme, për të cilat burri nuk ishte në gjendje të justifikonte origjinën, gjithashtu sepse ishte i papunë dhe nuk kishte burim të ardhurash.