Spahiu: Ja pse nuk prishet stadiumi i Chelsea FC, kurse Teatri tek ne…

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në facebook, ka treguar historinë se përse nuk ndërtohet stadiumi i ri i Chelesa FC. Ky shembull i Spahiut, vlen për Teatrin Kombëtar për të cilin qeveria dhe Bashkia e Tiranës kanë votuar pro shembjes.

”Stadiumi i ri i Chelsea FC ka vite që nuk mund të ndërtohet. Është një person i vetëm, që ka shtëpinë pranë dhe i pengohet dielli, për gruan dhe fëmijët e tij, nga stadiumi i ri dhe nuk pranon ndërtimin, edhe pse Abramoviç i ofron 1 milion paund”,-shkruan Spahiu.

Postimi i plotë

Një mirëmëngjes nga Londra!

Rasti më i qartë se si veprohet në një shtet normal, kur bëhet fjalë për shëmbje dhe ndërtime.

Stadiumi i ri i Chelsea FC ka vite që nuk mund të ndërtohet. Është një person i vetëm, që ka shtëpinë pranë dhe i pengohet dielli, për gruan dhe fëmijët e tij, nga stadiumi i ri, dhe nuk pranon ndërtimin, edhe pse Abramoviç i ofron 1 milion paund.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al