Sulmet në Mynih, Meta: Ngushëllimet më të sinqerta familjeve shqiptare që humbën të afërmit nga ky akt barbar

ilir-meta-interviste-kryesoreKryetari i Kuvendit, Meta shpreh hidhërimin për jetët e humbura dhe solidarizohet me Gjermaninë.

“Ndaj dhimbjen për jetët e humbura në Mynih. Terrorizmi goditi përsëri. Meta: Lufta ndaj se keqes duhet të na bashkojë më shumë.

Meta: Solidaritet me familjet që humbën të dashurit e tyre. Solidaritet me autoritetet gjermane dhe kancelaren Merkel. Koha të reflektojmë dhe veprojmë si një bashkësi e se mirës ndaj së keqes. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve shqiptare që humbën të afërmit nga ky akt barbar”, thekson Kreu i Kuvendit.

Burimi:(Integrimi.al/E C)

Te shenuara si:
al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al