Mbetemi nën dominimin e masave ajrore me origjinë verilindore duke ndikuar mot të kthjellët dhe të ftohtë. Pasditja sjell kalime vranësirash më të dukshme në Juglindje duke rrezikuar shira të dobët në ekstremn Jugor si dhe reshje të pakta dëbore në Juglindje të vendit.

Sipas Meteoab era do të fryjë e lehtë, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Temperaturat e ajrit në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -3 gradë deri në 19.