Kejdi Mehmetaj: Në kushtet e një terrori dhe blerje masive vote, rezultati i LSI ishte fantastik

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Inte grim, Kejdi Mehmetaj, në një intervistë për ‘Ora News’, është shprehur se rezultati i arritur nga LSI në zgjedhjet e 25 qershorit, ishte i shkëlqyer duke marrë parasysh kushtet në të cilat u mbajtën ato. Sipas Kejdit, LSI është e vetmja forcë politike që ka arritur një rritje domethënëse…

Kejdi Mehmetaj: LSI do të jetë forcë e parë dhe do të arrijë një fitore të padiskutueshme më 25 qershor

Lëvizja Socialiste për Integrim mbylli fushatën elektorale me një miting madhështor në Fier, ku morën pjesë mijëra qytetarë fierakë. Në këtë miting një fjalë përshëndetëse mbajti edhe kandidatja për deputete e LSI-së në qarkun Tiranë, Kejdi Mehmetaj, e cila shprehu kënaqësinë që rikthehej në qytetin e saj të lindjes në këtë takim përmbyllës të fushatës.…

LSI publikon punësimet nepotike të Rilindjes/ Mehmetaj: PS, tepsinë e pushtetit e ka kthyer në tepsi të fisit

Deklarata për shtyp e Nënkryetares së Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Kejdi Mehmetaj Sipas parimit të hajdutit, që thërret “kape hajdutin”, edhe rilindasit po thërrasin “kape rilindasin”, kush e kush të shpifë e të gënjejë sa më shumë. Por nuk ka shpifje e gënjeshtër që të mbulojë bëmat e tyre. Ashtu siç ka bërë përgjatë…

Kejdi Mehmetaj: LSI ka program të qartë, kemi punuar me dashuri, përkushtim e përgjegjshmëri

Kandidatja për deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Tiranë, Kejdi Mehmetaj, në një intervistë për emisionin “Koha për t’u zgjuar”, është shprehur se më 25 qershor, qytetarët shqiptarë do dinë të bëjnë zgjedhjen e tyre, duke hedhur votën për numrin 1. “Dhe përballë këtij fenomeni të kësaj qeverie ka një fenomen të ri, që…

Kejdi Mehmetaj: LSI, garancia që ju të përfaqësoheni me zërin tuaj në Parlament

Fjala e kandidates për deputete e LSI në qarkun e Tiranës në mitingun e zhvilluar në sheshin “Nënë Tereza” Përshëndetje Tirana, përshëndetje Shqipëria, përshëndetje ju qindra mijëra të rinj shqiptarë që jeni sot këtu bashkë me ne. Jemi sot mijëra zemra që rrahin në të njëjtin ritëm për fitoren e padiskutuar të Shqipërisë më 25…

Kejdi Mehmetaj: Me Planin e LSI do të krijojmë më shumë shanse për edukim cilësor, përfaqësim dinjitoz dhe punë të mirëpaguara

Kandidatja e LSI në listat për deputete për qarkun e Tiranës, Kejdi Mehmetaj ka zhvilluar ditën e sotme takime për të informuar qytetarët në lidhje me programin e LSI.Mehmetaj ka qenë e shoqëruar nga të rinjtë e LRI dhe ka shpërndarë Planin e LSI duke theksuar se ky i fundit ofron shanse për të gjithë.…

Kejdi Mehmetaj: LSI do t’i sigurojë të rinjve shanse për edukim cilësor, punë të mirëpaguara dhe dinjitoze dhe aksesim në shërbimet sociale.

Kandidatet për deputete të Lëvizjes Socialiste për Integrim në qarkun e Tiranës kanë zhvilluar paraditën e sotme një takim me përfaqësues të grupeve të ndryshme të interesit të shoqërise civile. Ata paraqitën një pjesë të kërkesave të tyre dhe qasjen e programit elektoral të LSI në lidhje me këto kërkesa. Në diskutim LSI garantoi që…

Kejdi Mehmetaj: LSI është kundër oligarkisë që po i vjedh rinisë shpresën dhe mundësitë për një të ardhme më të mirë! Boll me eksperimente të tejzgjatura dhe reforma të dështuara.

Gjatë ditës së djeshme dhe sot kam marrë shumë ankesa nga maturantë nga e gjithë Shqipëria. Gjatë zhvillimit të provimit të letërsisë ditën e djeshme, maturantët janë ndeshur me presionin e mësuesve vëzhgues. Jo vetëm kanë ndihmuar në formë preferenciale dhe të paligjshme studentë, nisur nga bindja e tyre partiake dhe ngjyra e rripit të…

Kejdi Mehmetaj: Voto LSI për të patur një qeveri që drejtohet nga njerëz serioz në punën që ata bëjnë.

Kandidatja për deputete në qarkun e Tiranës, njëherazi nënkryetare e LSI ka vijuar me takimet këtë herë pranë qytetarëve të njësisë bashkiake nr 2 dhe Tregut Elektrik.Në një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook, Mehmetaj ka theksuar se nëse një kryeministër nuk është i zoti të drejtojë administratën dhe ajo ti bindet në…

Kejdi Mehmetaj: LSI synon rritje ekonomike që sjell zhvillim ekonomik, punësim dinjitoz, dhe mirëqenie për të gjithë

Ditën e sotme, nënkryetarja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj njëkohësisht kandidate për deputete në Tiranë është rikthyer në zonën ku ka kaluar fëmijërinë dhe është rritur ndryshe nga herët e tjera .Mehmetaj ka zhvilluar takime me bizneset e kësaj zone duke i shpalosur dhe planin e biznesit të LSI.Në një postim në faqen e saj në…

Klajda Gjosha: LSI e vetmja forcë politike që mban fjalën dhe premtimet

Kryesia e Lëvizjes Socialiste për Integrim i ka besuar Klajda Gjosha kryesimin e listës së qarkut më të madh në Shqipëri, Tiranën për zgjedhjet e 25 qershorit, për të cilat LSI-ja ka parashikuar surpriza të mëdha. Kjo “detyrë” për Kladja Gjoshën është një vlerësim dhe angazhim më i madh, siç thotë ministrja në intervistën për…

Mehmetaj i drejtohet ministres Nikolla: Mbyllja e komunikimit tregon qartazi mugesën e argumentimit tuaj për shkatërrimin që i keni bërë ligjit për arsimin e lartë.

Pas postimit të ministres së arsimit, Lindita Nikolla drejtuar deputetes Mehmetaj ka ardhur dhe reagimi i kësaj të fundit.Kejdi Mehmetaj është shprehur në faqen e saj në Facebook se me këtë përgjigje të Nikollës ka kuptuar se kur humbet argumenti përgjigja kthehet në arrogante dhe përfundimi bëhet qesharak.Gjithashtu mbylljen e këtij komunikimi publik nga ana…

Kejdi Mehmetaj i përgjigjet ministres së arsimit: Çdo përpjekje për të hedhur baltë mbi angazhimin tonë në reformën në arsimin e lartë është përpjekje e dëshpëruar dhe e pavlerë.

Pas kundërshtimit që Nikolla i bëri deklaratave të Mehmetaj për dështimin në arsim, deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar nëpërmjet një statusi në faqen e saj zyrtare në Facebook.Mehmetaj i kujton se i ka kërkuar disa herë llogari dhe se angazhimi i deputetes ka dhënë frytet e veta dhe të paktën ka shërbyer për…

Kejdi Mehmetaj: Reforma në arsim, klienteliste. LSI do t’i kthejë dinjitetin sistemit arsimor

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama për reformën në arsimin e lartë,kur u shpreh se reforma goditet nga aleatët në koalicion, duke iu referuar LSI. Ajo thotë se Rama u shkatërroi ëndrrat maturantëve dhe duhet t’u kërkojë falje. Ndër të tjera Kejdi Mehmetaj thotë seRama mbështetet tek oligarkia.…

Kejdi Mehmetaj: Shqipëria e ka të ardhmen të sigurt për aq kohë sa ne do të punojmë me ideal dhe dashuri për vendin 

Kandidatja e LSI në listat për deputet në qarkun e Tiranës, Kejdi Mehmetaj ka zhvilluar ditën e djeshme një takim me të rinjtë e njësisë administrative nr.10.Mehmetaj ka falenderuar 2 vajzat e kësaj njësie Emelën dhe Stelën si dhe të gjithë vajzat e djemtë për punën e  palodhur në këtë njësi. Në një postim në…

Kejdi Mehmetaj: Një votë për LSI është një shans i fituar për rininë, për gruan dhe për familjet e Shqipërisë

Kandidatja për deputete në qarkun e Tiranës, Kejdi Mehmetaj zhvilloi një takim me banorët e Njësisë administrative 5, Tiranë.Në fjalën e mbajtur gjatë këtij takimi, Mehmetaj theksoi se një votë për LSI është një shans i fituar për të gjithë. “Një votë për LSI është një shans i fituar për rininë, për gruan dhe për…

Kejdi Mehmetaj me tregtarët e tregut Çam: Me punën tonë shumë shpejt do i mundësojmë këtyre tregtarëve një treg dinjitoz që ka dhe më shumë shanse për të zhvilluar bizneset e tyre.

Kandidatja për deputete e LSI në Qarkun Tiranë, Kejdi Mehmetaj zhvilloi një takim me tregtarët e tregut Çam në Tiranë.Kejdi u ka premtuar që LSI do të bëjë të pamundurën për t’i falur qytetarëve qetësi, stabilitet dhe zhvillim dhe se do t’i mundësojmë këtyre tregtarëve një treg dinjitoz.Në këtë mënyrë do të krijohen më shumë…

Kejdi Mehmetaj: LSI do të jetë forcë e parë, e kërkon interesi i qytetarëve shqiptarë

Kandidatja për deputete e LSI në Qarkun Tiranë,Kejdi Mehmetaj, në një intervistë të dhënë për televizionin “Channel One”, është shprehur se LSI  tashmë është forca e të rinjve, jo partia e të rinjve, atje ku të rinjtë gjejnë vetveten, mundësinë për t’u shprehur, për t’u dëgjuar, për t’u përfaqësuar. “Kështu që, duke pasur energjinë e…

Kejdi Mehmetaj: Vendi ka nevojë për një politikë që merret dhe diskuton për çështje konkrete që shqetësojnë qytetarët shqiptarë

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me vajzat dhe gratë e Njësisë administrative nr. 5 në Tiranë. Në fjalën e mbajtur gjatë këtij takimi kandidatja për deputete në qarkun e Tiranës, Kejdi Mehmetaj theksoi se vendi ka nevojë për një politikë që merret dhe diskuton për çështje konkrete që shqetësojnë qytetarët shqiptarë. “Ne duam…

Kejdi Mehmetaj: Rinia është energjia dhe forca e këtij vendi për pozitivitet dhe stabilitet.

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka qenë e pranishme në takimin me të rinjtë e njësisë e administrative nr.2. Të rinjtë e kësaj njësie përfaqësohen në mënyrë dinjitoze nga 3 kandidatë në listat për deputet.Në një postim në rrjetin social Facebook Mehmetaj ka theksuar se rinia është energjia dhe forca e këtij…

Kejdi Mehmetaj:”Detyra jonë është një dhe e vetme, të punojmë me ideal për një Shqipëri pozitive, pjesë të Bashkimit Europian”.

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka qenë e pranishme në homazhet e zhvilluara në ditën e dëshmorëve te busti i Qemal Stafës.5 Maji përkon njëkohësisht me 75-vjetorin e rënies së tij dëshmor në Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare. Në një postim në faqen e saj zyrtare në rrjetin social Facebook, Mehmetaj u shpreh…

Kejdi Mehmetaj:”Një arsimim sa më cilësor i rinisë, do i bëjë ata më të kualifikuar për një punësimin më të mirë në të ardhmen”.

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim mori pjesë në një takim më të rinjtë e LRI së njësisë administrative nr.8, nga ku është shprehur se LRI e njësisë nr. 8 është shembulli i një rinie të shëndetshme. “Rinia është e ardhmja e Shqipërisë. Ajo kërkon një edukim sa më të mirë. Një arsimim sa më…

Meta: Duam një politikë ku shoqëria, debati, vendimmarrja të përqendrohen te çështjet dhe te zgjidhja e tyre

Kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta, mori pjesë në një takim me vajza dhe gra të Njësisë administrative 1 në Tiranë. Të pranishme ishin edhe Kryetarja e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Klajda Gjosha, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, Zv.Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj, Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Brunilda Paskali, Zv/Ministrja e…

Kejdi Mehmetaj:”Qytetarët besojnë tek ne sepse puna jonë është në shërbim të vendit”.

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka zhvilluar një takim në njësinë administrative nr.11. Të pranishëm ishin Kryetari i njësisë 11,Gentian Arapi, Profesor Luigji dhe Sekretari Organizativ i LSI Tiranë, Rigels Gjikdhima. Në fjalën e mbajtur gjatë këtij takimi Mehmetaj theksoi se qytetarët besojnë te LSI sepse puna e kësaj partie është në…

Kejdi Mehmetaj :”LSI dhe LRI janë kthyer në një shkollë që përgatit brezat e politikanëve të mirë në Shqipëri”.

Nënkryetarja e Lëvizjes socialiste për integrim,Kejdi Mehmetaj në fjalën e mbajtur gjatë “Takimit të Lëvizjes Rinore për Integrim” u shpreh se LSI dhe LRI janë kthyer në një shkollë që përgatit brezat e politikanëve të mirë në Shqipëri. Fjala e plotë e nënkryetares së LSI, Kejdi Mehmetaj Përshëndetje të rinj e të reja, përshëndetje Lëvizja…

Kejdi Mehmetaj:“LSI është e vendosur për të ndërmarrë çdo nismë e cila do të zgjidhte ngërçin, mundësonte stabilitet, zgjedhje të lira dhe me standarte”.

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka qenë e pranishme në Konferencën e Parlamentarëve të organizuar nga Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) në Kroaci. Gjatë diskutimeve mbi proceset e integrimit në BE të vendeve të rajonit ajo theksoi se përfaqësuesit e BE –së duhet të luajnë një rol më konstruktiv dhe të paanshëm në proceset politike…

Kejdi Mehmetaj: “Një shans për gruan është një shans për familjen”.

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj ka zhvilluar një takim me gratë e LSI të njësisë 5.Gjatë takimit Mehmetaj u shpreh se LSI ka projekte konkrete për t’i ofruar më shumë shanse qytetarëve.Ajo theksoi se përgjegjshmëria është arsyeja për të cilën populli ka besim te LSI. “Çdo ditë me qytetarët! Duhet të jemi…

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj dhe Zëvendësministrja e Arsimit, Nora Malaj urojnë të gjithë arsimtarët për festën e 7 marsit

Deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, dhe Zv.Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Nora Malaj, kanë zgjedhur shkollën e mesme “Petro Nini Luarasi” për të uruar mësuesit me rastin e ditës së 7 marsit. Ata u kanë dhuruar buqeta me lule mësuesve të kësaj shkolle, duke i përcjellë atyre urimet përzemërta në këtë ditë të veçantë edhe…

LRI organizon shfaqje artistike në kuadër të festave të nëntorit

Lëvizja Rinore për Integrim organizoi një shfaqje artistike në kuadër të festave të 28-29 nëntorit të titulluar “UNË dhe TI Talente”. Në këtë aktivitet, që u zhvillua në Qendrën Kulturore të Katedrales Ortodokse në Tiranë, ishin të pranishëm edhe Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta, Nënkryetarët e LSI-së, znj. Kejdi Mehmetaj dhe…

Mehmetaj: Shqetësimi i maturantëve është i justifikuar

Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në një prononcim për mediat në lidhje me problematikën e krijuar pas shpalljes së fituesve në universitete.Sipas deputetes kriteret për aplikimin në universitet duhet të ishin ato të vendosura që ditën e parë kur nxënësit filluan shkollën e mesme dhe rregullat e reja nuk duheshin bërë të vlefshme…

Kejdi Mehmetaj: Të fillojë sa më parë puna për ndërtimin e Kampusit të Universitetit të Tiranës

Fjala e deputetes së Lëvizjes Socialiste për Integrim gjatë seancës plenare. Të nderuar kolegë, kam kërkuar fjalën sot për të mbështetur marrëveshjen ndërmjet vendit tonë dhe Republikës Federale të Gjermanisë për bashkëpunimin financiar mbi programin e rinovimit të konviktit të Kampusit Universitar të Universitetit të Tiranës sipas parimit të efeciencës energjetike”.…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Lëvizja Rinore për Integrim organizoi Konventën Kombëtare Zgjedhore në Shkodër

Lëvizja Rinore për Integrim organizoi Konventën Kombëtare Zgjedhore në Shkodër. Në aktivitetin e zhvilluar në teatrin “Migjeni”, qindra të rinj, anëtarë dhe simpatizantë të LRI-së me mjaft entuziazëm, energji dhe besim shprehën mbështetjen e tyre për dy kandidatët që garojnë për kreun e LRI-së. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Kryetari i LRI-së, ‎Endrit Braimllari‬,…

  • Publikuar tek kategoria Politike

Me një mik të vjetër dhe të mirë në Washington DC

Drejtuesit e LRI-së dhe anëtarë të Këshillit Bashkiak Tiranë patën një takim të veçantë me ish-ambasadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu: “Me një mik të vjetër dhe të mirë në Washington DC”, është diçitura e fotos së postuar në rrjetet e tyre sociale. Burimi:( integrimi.al / E.S)…

Mbahet konventa zgjedhore e LRI-së në Korçë

Lëvizja Rinore për Integrim zhvillon konventën zgjedhore në qytetin e Korçës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishte Kryetari i LRI-së, Endrit Braimllari‬, deputetja ‎Kejdi Mehmetaj‬, dhe deputeti i qarkut Korçë z. ‪Piro Kapurani‬, si edhe përfaqësues të tjerë të LRI-së në qarkun e Korçës.…

Nis nga Gjirokastra Konventa Kombëtare e Lëvizjes Rinore për Integrim

Konventa Kombëtare e Lëvizjes Rinore për Integrim, çeli siparin nga Gjirokastra ku përmes parimit një anëtar, një votë, u zgjodh Kryetari i ri i këtij forumi në këtë qytet, Enea Ballo. Në këtë aktivitet ishin pjesëmarrës deputetët e LSI-së Vangjel Tavo‬ dhe ‎Kejdi Mehmetaj‬, kryetarja e Bashkisë Gjirokastër, Zamira Rami‬ si dhe kryetari i LRI-së,…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al