Silva Caka: Ju garantoj që kjo do të jetë opozita më e fortë që do të bëhet ndonjëherë.

Kandidatja e LSI për qarkun e Beratit, Silva Caka e cila nuk arriti të fitojë mandatin për tu futur në parlament ka falenderuar nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook të gjithë njerëzit që besuan te LSI duke triumfuar mbi presionin dhe blerjen e votës. “Lëvizja Socialiste për Integrim tregoi edhe një herë se ka…

Silva Caka: Velabishti do ta tregojë me votë se është koha t’i japim një shans LSI-së të drejtojë vendin.

Kandidatja për deputete e LSI në qarkun e Beratit, Silva Caka ka vijuar me takimet elektorale këtë herë në Velabisht. Në një postim në rrjetin social facebook, Silva Caka ka ndarë me ndjekësit e saj disa foto nga takimi duke u shprehur se Velabishti do t’ia japë votën LSI.Gjithashtu ka shtuar që do të jetë…

Silva Caka: Jepi vetes forcën kundër arrogancës, shtetbërjes mes korridoreve dhe bashkohu me LSI

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, kandidatja për deputete në qarkun e Beratit, Silva Caka i ka bërë thirrje çdo shqiptari për t’iu bashkuar në mitingun madhështor që do të mbajë Lëvizja Socialiste për Integrim ditën e sotme. “Jepi vetes forcën kundër arrogancës, shtetbërjes mes korridoreve dhe bashkoju qindra demokratëve dhe socialistëve që na…

Silva Caka: Më 25 qershor, Novaj do tregojë se vetëm këtu, një forcë politike mund të dalë me një rezultat mbi 90%.

Kandidatja e LSI për qarkun e Beratit, Silva Caka ka vijuar me takimet elektorale këtë herë në fshatin Novaj në Skrapar si një nga bastionet më të forta të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Silva është shprehur se nëse dikush ka akoma dyshime se Skrapari mbështet Lëvizjen Socialiste për Integrim, mjafton të shikojë rezultatin e LSI…

Silva Caka në Çorovodë: I jemi mirënjohës çdo banori, për mbështetjen që kanë treguar në çdo sfidë.

Kandidatja për deputete në qarkun e Beratit, Silva Caka ka zhvilluar ditën e sotme takime me banorët e Çorovodës.Fillimisht është ndalur në lagjjen më të madhe të Çorovodës,“5 Shtatori” e cila mban edhe peshën kryesore të rezultatit pozitiv për Lëvizjen Socialiste për Integrim.Silva Caka i ka shprehur mirënjohjen çdo banori për mbështetjen e jashtëzakonshme, që…

Silva Caka me të rinjtë e Gjerbës: Energjia juaj është ajo që na nevojitet në këto zgjedhje prandaj ju jemi mirënjohës për mbështetjen që i keni dhënë LSI

Kandidatja për deputete në qarkun e Beratit, Silva Caka ka vijuar me takimet në në Çerricë, ku bashkë me Kryetarin e Bashkisë vizituam shkollën e vjetër të fshatit, me qëllim rivënien e saj në punë. Gjithashtu një tjetër takim ka qenë në fshatin Gjerbës në Skrapar.Silva Caka është bërë pjesë e festës me të rinjtë…

Silva Caka: Ia dhamë shans si PD e PS-së, koha që të qeverisë LSI

  Silva Caka është e treta në listën e LSI-së për deputete në qarkun e Beratit. Në një intervistë për “Shekullin”, deputetja tregon vlerësimin e saj për punën e Parlamentit gjatë legjislaturës që do të mbyllet në shtator dhe projektet e saj për pas konstituimit të Parlamentit që do të dalë nga zgjedhjet e 25…

Silva Caka: LSI është një derë e hapur për të gjithë ata që vlerësojnë politikën konstruktive, konsensuale dhe të qëndrueshme.

Lëvizjes Socialiste Për Integrim I bashkohen çdo ditë njerëz të rinj.Sot u bënë pjesë të këtij forumi dy anëtar të rinj të cilëve kandidatja për deputete në qarkun e Beratit i ka uruar mirëseardhjen me anë të një statusi në rrjetin social Facebook.Në këtë postim Silva Caka ka theksuar se LSI është një derë e…

Silva Caka: LSI ka një plan konkret për rimëkëmbjen e bizneseve

Kandidatët për deputet në qarkun e Beratit, Silva Caka, Eugen Bojaxhiu dhe Rexhina Limja zhvilluan ditën e sotme takime në lagjjen “30Vjetor” të Beratit. Ata takuan çdo administrator të çdo biznesi në Tregun Industrial duke i prezantuar dhe planin konkret për rimëkëmbjen e bizneseve.Në një postim në faqen e saj zyrtare, në rrjetin social Facebook…

Silva Caka me gratë dhe vajzat e Urës Vajgurore: Besnikëria juaj kalon çdo kufi dhe na mbush me besimin se do të jemi forcë e parë

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Beratit, Silva Caka zhvilloi takimin e radhës në këtë qark, në fshatin Pashalli të Urës Vajgurore. Të pranishme në këtë takim ishin gra dhe vajza të cilat ndanë shqetësimet dhe problemet e tyre me deputeten. Në fjalën e mbajtur gjatë këtij takimi deputetja Silva Caka u…

Silva Caka: “Berati mbart njerëz me vlera dhe personalitet të jashtëzakonshëm, të cilët i shtojnë madhështinë këtij qyteti”.

Deputetetja e LSI-së, Silva Caka mori pjesë në ceremoninë e dhënies së titullit “Nderi i Qytetit” Z. Arshin Xhezo, gazetar e shkrimtar beratas, i cili fatkeqësisht është ndarë nga jeta një vit më parë.I pranishëm ishte dhe Kryetari i Bashkisë së Beratit, Z. Petrit Sinaj. Në një postim në faqen e saj zyrtare në rrjetin…

Silva Caka:Qyteti i Beratit tregoi edhe një herë se është elitar në trajtimin e figurave të shquara dhe në promovimin e vlerave të tij .

Dje, në qytetin e Beratit u kremtua 34 vjetori i shpalljes së 18 Prillit, si dita ndërkombëtare e Monumenteve dhe Siteve, nga Asambleja e Përgjithshme e UNESCO-s. Tema e këtij viti, pjesë e programit të drejtuar nga Komisioni Ndërkombëtar i Turizmit Kulturor të ICOMOS-it ishte “Trashëgimia kulturore dhe turizëm i qendrueshëm” dhe për këtë qëllim,…

Panariti në Velabisht : Sot kaluam në qeveri skemat e subvensionimit të cilat do të jenë për zhvillimin dhe fuqizimin e banorëve dhe fermerëve në tërësi

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti mori pjesë në një takim me fermerët e fshatit Starovë të Komunës Velabisht së bashku me deputetët e qarkut Berat të LSI-së, Silva Caka dhe Gledion Rehovica, si dhe Z.Nasip Naço.Në këtë takim u diskutua së bashku me banorët për problemet e tyre, shqetësimet që kanë dhe projektet dhe idetë…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al