Policia e San Benedetto del Tronto arrestoi një 39-vjeçar shqiptar, nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Mediat italiane bëjnë me dije se arrestimi i tij lidhet me tentativën e vetëvrasjes të kryer në tetor të vitit të kaluar kundhrejt një vajze, në San Benedetto .

Gjatë hetimeve të koordinuara nga Prokuroria e Ascoli doli në përfundimin se vajza e re kishte një marrëdhënie me këtë burrë, i cili ishte i martuar dhe me fëmijë.

Pas arrestimit shqiptari emri i të cilit nuk është bërë i ditur u shoqërua në burgun e Ascoli.