Një tren ka dalë nga shinat e hekurudhës në veri-lindje të Tajvanit, duke lënë pasoja fatale.

18 të vdekur dhe më shumë se 180 të plagosur është bilanci i nxjerrë nga kjo ngjarje.

Videoja e aksidentit është publikuar, ndërsa është bërë menjëherë virale.

Treni i shpejtësisë së madhe ka qenë duke udhëtuar nga Taipei për në Taitung me 366 pasagjerë kur u përplas.

VIDEO: