Gareth Bale është stërvitur i vetëm te Real Madridi.

Gareth Bale pësoi lëndim në derbin e Madridit, e që në fillim nuk dukej serioz.

29 vjeçari nuk u paraqit me Uellsin në ndeshjen ndaj Spanjës dhe Irlandës në Ligën e Kombeve, për shkak se lëndimi i tij është tejet serioz.

Bale është duke u rikuperuar nga lëndimi i pësuar në ndeshjen ndaj Atletico Madridit, pasi besohet se ka tërhequr muskulin e këmbës së majtë.

Tani situata është shumë shqetësuese në kampin madrilen sepse edhe dy javë do luhet  El Clasico.