Shumica e mjekëve nuk kanë marrë ende shpërblimin e premtuar nga qeveria për emergjencën e koronavirusit.

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj këtij qëndrimi të qeverisë. Në një video mesazh në Facebook, Vasili shprehet se mashtrimi dhe tallja ndaj mjekëve është e pafalshme nga ana e kryeministrit Edi Rama.

Postimi i plotë

Kryeministër turp, që përçan shëndetësinë shqiptare se nuk do të paguash shpërblimin! (VIDEO)

Kryeministër turp që ju ha djersën dhe ju mohon shpërblimin mjekëve dhe infermierëve, që po përballen me pandeminë anë e mbanë vendit!

Kryeministër turp që i gënjeve dhe ju kursen mjekëve shpërblimin dhe ndërkohë nuk kursen miliarda për koncesionet dhe oligarkët!

Kryeministri percan shendetesine ne pandemi

Kryeminister turp, qe perçan shendetesine shqiptare se nuk do te paguash shperblimin!(VIDEO).Kryeminister turp qe ju ha djersen dhe ju mohon shperblimin mjekeve dhe infermiereve, qe po perballen me pandemine ane e mbane vendit!Kryeminister turp qe i genjeve dhe ju kursen mjekeve shperblimin dhe nderkohe nuk kursen miliarda per koncesionet dhe oligarket!

Publiée par Petrit Vasili sur Mardi 7 avril 2020