Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar një video në Facebook ku krahasohen qëndrimet e kryeministrit Edi Rama dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti për përballimin e koronavirusit.

Ndërsa Kurti flet për marrje masash në kohë urgjente dhe qetëson qytetarët, Edi Rama flet për varre, kufoma, viktima dhe vdekje.

Postimi i Vasilit:

Me fat Kosova me Albinin, fatkeqe Shqipëria me kryeministrin që ndjell vetëm zi!

Shiheni Albin Kurtin të matur, të pjekur dhe njerëzor që jep besim e kurajo.

Shiheni Edi Ramën që vjell vrer, helm dhe zi e provokon panik dhe ankth.

Shqiptarët të pafat, ndërsa vëllezërit kosovarë po.

Shiheni videon dhe i bëni vetë krahasimet.

Albini dhe Edi Rama

Me fat Kosova me Albinin, fatkeqe Shqiperia me kryeministrin qe ndjell vetem zi!(VIDEO).Shiheni Albin Kurtin te matur,te pjekur dhe njerezor qe jep besim e kurajo.Shiheni Edi Ramen qe vjell vrer, helm dhe zi e provokon panik dhe ankth.Shqiptaret te pafat, ndersa vellezerit kosovare po.Shiheni videon dhe i beni vete krahasimet.

Publiée par Petrit Vasili sur Jeudi 2 avril 2020