Vasili: Miliona euro kriminale në Durrës, presim ndonjë sqarim idiot të kryeministrit

Pas kapjes së miliona eurove në portin e Durrësit ditën e djeshme ka ardhur dhe reagimi i Kreut të Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili.

“Paratë e krimit kanë marrë dhenë dhe po shkaterrojnë shoqërinë shqiptare, ekonominë e vendit dhe kanë inkriminuar qeverisjen e kryeministrit deri në palcë.”-shkruan Vasili.

Më poshtë statusi i plotë:

Paratë e krimit kanë marrë dhenë dhe po shkaterrojnë shoqërinë shqiptare, ekonominë e vendit dhe kanë inkriminuar qeverisjen e kryeministrit deri në palcë.

Kryeministri peng i parave kriminale jep vazhdimisht shpjegime idiote për gjoja armiq,gjoja opozite që i hedh baltë.

Po tani që miliona euro u kapen në portin e Durrësit çdo thotë kryeministri?

Presim shpjegimin idiot të radhes.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al