Vasili-PS: Jepini ilaçe dhe jo argumenta kryepsikopatit të qeverisë

Shtyrjen e çeljes së negociatave të BE-së me Shqipërinë për qershorin e ardhshëm ka qenë kryefjala e debatit në sallën e Kuvendit. Në tabelë qitje është vënë kryeministri Edi Rama, dhe ministri i Europës dhe Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati.

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i jep socialistëve një këshillë. Në një postim në facebook, Vasili thotë se Ramës duhet ti japin më shumë ilaçe Ramës, sesa argumenta.

”Negociatat jo vetëm nuk u hapen, por u mbyllën me kyç pasi europianët u tmerruan, kur pane dhe njohen te marrin pa sherim, qe qeveris Shqiperine. Gabimi i vetëm i opozitës është kryeministrit të çmendur i flet me argumenta në vend se t’i japë ilaçe. Kryeministri ka nevojë për shumë ilaçe, bile per aq shumë sa për dozën opozita duhet të konsultohet me ndonjë veteriner”,-shkruan Vasili.

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al