Vdekja e Luan Hajdaragës, Malaj: Sot ditë e trishtuar për të gjithë

Deputetja e LSI, Nora Malaj ka shprehur dhimbjen e thellë për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Ministrit dhe ish-deputetit Luan Hajdaraga. Përmes një mesazhi ngushellimi, Malaj shkruan se dita e sotme është e trishtueshme për të gjithë,  ne veçanti për ata që kontribuojnë në fushen e psikologjisë.

Postimi i Malajt

Kur vdekja zgjedh ! (Dy fjalë për profesorin e psikologjisë). Nuk e mendoja se do të vinte kjo ditë që të shkruaja këto fjalë per ty i nderuar miku i të gjithë Prof . Luanit! E thonë pastaj që vdekja nuk di të zgjedhi??!! Sot është një ditë e trishtuar për të gjithë , ne veçanti për ata që kontribuojnë në fushen e psikologjisë!! Profesori ndërroj jetë, luftoi fort , por fatkeqesisht vdekja triumfoj !!! U preftë në paqe shpirti yt i dlirtë! Nga kjo botë reale , i nderuar Prof Luani, t’i nuk do të ikësh i harruar, por vetëm i kërkuar! Qoftë toka e lehtë për ty, miku i të gjithëve, që ishe pa moshë! Lamtumirë miku ynë i mirë!

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al