Frederik Veseli dhe Lorenc Trashi ishin dy lojtarët që dolën përpara medias nga grumbullimi i Kombëtares së Shqipërisë.

I pari është kandidat për një vend në formacion, teksa forcon bindjen e skuadrës kuqezi se mund të dalë me fitore nga transferta e 11 tetorit. Nga ana tjetër, futbollisti i Partizanit shpreson të marrë minutat e para me skuadrën kombëtare.