Inter dhe Tottenhami po përballen mes tyre në “San Siro” në takimin e parë të vlefshëm për Grupin B të Championsit.

Pjesa e parë mbyllet pa gola, ndërsa në të dytën, në minutën e 53-të Eriksen me një gjuajtje brenda zone kalon anglezët në avantazh.