Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Moskë të Rusisë.

Kamerat e sigurisë kanë kapur një aeroplan të vogël i cili është përplasur në tokë.

E gjithë kjo skenë ka ndodhur në aeroportin e “Sheremetyevo” teksa piloti ka humbur kontrollin dhe aeroplani më pas bën lëvizje të lirë në pistë.

Të ndodhur përballë kësaj situate, autoritetet menjëherë kanë mbyllur aeroportin , ndërsa hetimet vijojnë për të përcaktuar shkaqet e incidentit.

Mediat vendase nuk raportojnë për persona të lënduar edhe pse nuk dihet ende numri i pasagjerëve, që ishin brenda aeroplanit në kohën e avarisë.

Videoja u bë virale në rrjet. Shikoni pamjet: