Në ndeshjen e Premier Ligës së Rusisë ndërmjet CSKA Moskës dhe Ufa që përfundoi 2-2, tifozët e ekipit nga Moska brohoritën në kor disa herë “Kosova është Serbi”.

Grupi ultras i CSKA-së së Moskës njihet për marrëdhëniet e mira me tifozët e Partizanit të Beogradit.