Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka ndarë një video në rrjetin social Facebook, ku transmeton disa lajme pozitive nga Italia, në lidhje me situatën e Koronavirusit.

Vasili shprehet se Edi Rama po gabon me strategjinë e tij, duke bërë klerikun dhe jo kryeministrin”, duke folur për zotin dhe jo për masat që kanë marrë.

Ai shton se Edi Rama nuk ka asnjë plan dhe asnjë parashikim.

Lombardia

Lajme pozitive nga Italia.(VIDEO).

Publiée par Petrit Vasili sur Dimanche 22 mars 2020