Edhe përgjatë javës së ardhshme do të kemi një mot të qëndrueshëm dhe aspak të zakonshme për stinën në të cilën jemi.

Meteorologët parashikojnë që dita e nesërme do të karakterizohet me vranësira në të gjithë vendin, ndërkohë që në vendet malore pritet të ketë edhe reshje shiu.

Sa i përket ditëve në vijim do të kemi një rritje të lehtë të temperaturave në të dyja ekstremet.

Image