Aleko Petro i cili vrau vajzën e tij Anxhelina Petro disa ditë më parë, është dhunuar në qelinë e burgut.

Mësohet se 52-vjeçari është rrahur brutalisht nga të burgosurit ndërkohë është dërguar në spital.

Sakaq bëhet me dijhe se Petro ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike dhe kërcënon se do të kryejë vetëvrasje.

Aleko Petro  ndodhet në burgun e Koridhalos pasi vrau dhe varrosi në oborrin e shtëpisë vajzën e tij.

Lajmin për dhunën e ushtruar ngaj Petros e ka dhënë avokati i tij.