Monika Kryemadhi: Reforma në drejtësi pa LSI nuk do bëhej dhe nuk do të ishte e realizuar. LSI ka qenë një nga forcat politike kryesore dhe ndërhyri jashtëzakonisht fort për miratimin e Kushtetutës me konsensus

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një intervistë të dhënë për televizionin “Ora news” me gazetaren Ilva
Read More

Erisa Xhixho: Protesta e 27 janarit e qetë, por me mesazhe të forta

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Erisa Xhixho, nëpërmjet një interviste në ‘Report Tv’, është shprehur se protesta e
Read More

Përparim Spahiu: Kush përfitoi 3 milion euro nga heqja e akcizës së pijeve?

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ndaj  Kryetarin e Komisionit të
Read More

Përparim Spahiu: Pasi mbaruan Rrugën e Arbrit do të ndërtojë aeroportin e Vlorës

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar qeverinë mbi premtimet
Read More

Petrit Vasili: Komisioni i (anti)-ligjeve, si ISIS-i kundër Kushtetutës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar Komisionin e Ligjeve
Read More

‘Ndërprerja e dëmshpërblimeve për ish-të përndjekurit’ , Klajda Gjosha: Po i vrisni për herë të dytë!

Deputetja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se me ndërprerjen e
Read More

Petrit Vasili: Kryeministri gënjeu, skandalin e 2 miliard eurove e ka prej muajsh në tavolinë.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se skandalin e
Read More

Monika Kryemadhi: Protesta e 27 janarit për të gjithë ata shqiptarët që ndihen të varfër, të pashpresë, që kanë shumë pak mundësi punësimi, që paguajnë më shumë para, që ju rri taksidari i qeverisë te koka

Bashkëbisedimi me gazetarët i Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi Do doja që këtë prononcim mediatik ta nisja me ngjarjen e Kosovës,
Read More

Petrit Vasili: Kryeministri e asgjësoi ONM-në. BE dhe SHBA flisni sot, nesër është shumë vonë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar kryeministrin Rama duke
Read More

Monika Kryemadhi: Data 27 do të jetë vetëm fillimi i përfshirjes së Shqipërisë nga protestat në çdo cep, në çdo rrugë dhe në çdo pjesë të territorit shqiptar

Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë, mund të mos funksionojnë pasi sipas Kryetares së LSI, Monika
Read More

Petrit Vasili: Të kthejmë sa më parë kushtetutshmërinë e procesit të kompromentuar rëndë të zgjedhjes së Kryeprokurorit të Përkohshëm

Deklarata për mediat e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Grupi Parlamentar i LSI-së sapo përfundoi mbledhjen lidhur
Read More

Monika Kryemadhi: Reforma në drejtësi pa LSI nuk do bëhej dhe nuk do të ishte e realizuar. LSI ka qenë një nga forcat politike kryesore dhe ndërhyri jashtëzakonisht fort për miratimin e Kushtetutës me konsensus

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një intervistë të dhënë për televizionin “Ora news” me gazetaren Ilva Tare ka folur mbi gjendjen e politikës së vendit sot dhe për Reformën në Drejtësi. Sipas Kryemadhit, Reforma në Drejtësi nuk do të ishte realizuar pa LSI-në dhe se opozita do ti japë edhe një…

Erisa Xhixho: Protesta e 27 janarit e qetë, por me mesazhe të forta

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, znj. Erisa Xhixho, nëpërmjet një interviste në ‘Report Tv’, është shprehur se protesta e 27 janarit do të jetë e qetë, por me mesazhe të forta. Xhixho deklaron se e rëndësishme është që të thyhet frika që kanë njerëzit për të folur dhe për të protestuar, ndërsa sjell në…

Përparim Spahiu: Kush përfitoi 3 milion euro nga heqja e akcizës së pijeve?

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu nëpërmjet një statusi në Facebook ka reaguar ndaj  Kryetarin e Komisionit të Ekomomisë, i cili është shprehur se Spahiu do të përfitojë politikisht me Statusin e Minatorit. Spahiu i ka bërë thirrje komisionit përgjegjës të gjykojë më ftohtë mbi këtë çështje. Më poshtë keni statusin e plotë:…

Përparim Spahiu: Pasi mbaruan Rrugën e Arbrit do të ndërtojë aeroportin e Vlorës

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar qeverinë mbi premtimet e pambajtura. Spahiu shkruajti se ndërkohë që në shkurt do të fillojnë dënimet për qytetarët që nuk kanë paguar faturat e ujit, Dibra nuk është e furnizuar me ujë. Më poshtë keni statusin e plotë:…

Petrit Vasili: Komisioni i (anti)-ligjeve, si ISIS-i kundër Kushtetutës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka sulmuar Komisionin e Ligjeve duke shkruar se këto të fundit po mundohen të shkatërrojnë Kushtetutën e Shqipërisë. Vasili ka vijuar statusin duke theksuar se Reforma në Drejtësi ka vdekur. Më poshtë keni statusin e fundit: Komisioni i (anti-)ligjeve, si…

Monika Kryemadhi: Protesta e 27 janarit për të gjithë ata shqiptarët që ndihen të varfër, të pashpresë, që kanë shumë pak mundësi punësimi, që paguajnë më shumë para, që ju rri taksidari i qeverisë te koka

Bashkëbisedimi me gazetarët i Kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi Do doja që këtë prononcim mediatik ta nisja me ngjarjen e Kosovës, duke dënuar ngjarjen e vrasjes së liderit serb në Kosovë, z.Oliver Ivanoviç. Pra Kosova sot është gjendur e tronditur nga kjo ngjarje kaq e rëndë dhe ne si LSI bëjmë thirrje që kjo çështje…

Monika Kryemadhi: Data 27 do të jetë vetëm fillimi i përfshirjes së Shqipërisë nga protestat në çdo cep, në çdo rrugë dhe në çdo pjesë të territorit shqiptar

Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Këshilli i Lartë i Prokurorisë, mund të mos funksionojnë pasi sipas Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi nevojitet që Parlamenti të miratojë nenet e shfuqizuara nga Gjykata Kushtetuese. Drejtuesja e LSI, kërkon konsensus politik për votimin e këtyre neneve. “Nuk ka ligj mbi të cilin mund të funksionojnë sepse janë shfuqizuar…

Petrit Vasili: Të kthejmë sa më parë kushtetutshmërinë e procesit të kompromentuar rëndë të zgjedhjes së Kryeprokurorit të Përkohshëm

Deklarata për mediat e Kryetarit të Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili Grupi Parlamentar i LSI-së sapo përfundoi mbledhjen lidhur me këtë fillim sesioni. Grupi Parlamentar mori në shqyrtim nismën e përbashkët të opozitës, të hartuar nga një grup po i përbashkët, i përbërë nga zotërinjtë Naço, Bylykbashi, Manjani dhe Bardhi, përkatësisht të LSI-së dhe…

Shezai Rrokaj: “Cilën Rilindje të besojnë shqiptarët?”

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se qeveria në vend të merret me punët e vendit, e shkon gjithë kohën duke u marrë me opozitën. Më poshtë statusi i plotë: Cilën Rilindje të besojnë shqiptarët? Atë të Sajmes për policinë katër vite më parë apo…

Petrit Vasili: Kryeministri minoi qëllimisht Integrimin Europian me zgjedhjen e paligjshme të Kryeprokurorit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Kryeministri i vuri qëllimisht minat Reformës në Drejtësi në 18 dhjetor,në funksion të strategjisë së tij të antiintegrimit europian “integrimi i pamundur”. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri minoi qëllimisht Integrimin Europian me zgjedhjen e…

Petrit Vasili: Kryeministri, skenar të fshehtë të pagëzuar “integrimi i pamundur” si alibi për të nxjerrë Shqipërinë nga Evropa

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka akuzuar kryeministrin Rama se ky i fundit po zbaton një skenar të fshehtë për të nxjerrë Shqipërinë nga Evropa. Sipas Vasilit krijimi i tensionimit artificial politik, bllokimi i reformës në drejtësi, vijimi i operacioneve të mëdha të pastrimit të…

Klevi Pojana: Me LRI çdo ditë më shumë, çdo ditë më të fortë!

Nënkryetari i LRI, njëkohësisht dhe anëtar i Kryesisë së LSI, Klevi Pojana me anë të një statusi në Facebook shprehet se e diela kalohet me familjen e madhe siç e quan ai forumin e Lëvizjes Rinore për Integrim. Pojana shprehet se LRI çdo ditë është më e fortë. Më poshtë postimi i plotë: E diela…

Petrit Vasili: Kryeministri truhumbur i la njerëzit me muaj të tërë pa ilaçe

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI,Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se kryeministri i griu paratë me konçensione dhe la mijëra të sëmurë pa barna shëndeti dhe vdekja e qytetarëve bie vetëm mbi të. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri që vret pacientët dhe shurraqet shushka të tij.…

Klajda Gjosha: Duhet politikë konstruktive, ftesat e Ramës hipokrizi

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha tha se për të patur pritshmëri të larta të integrimit të Shqipërisë në BE duhet një bashkëpunim politik. Në studion e lajmeve të Ora News, Gjosha u shpreh se dialogu konstruktiv mes palëve politika ka munguar. Gjosha: Që të kesh pritshmëri të larta, ajo duhet të shoqërohet me një ambient politik…

Petrit Vasili: Ja prova me zë e figurë që Kryeministri urren integrimin në BE

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një videoje të postuar në Facebook ka treguar se video është një dëshmi që kryeministri Rama e urren integrimin në BE. Vasili ka shkruar se Rama do që ta gremisë Shqipërinë në Lindje drejt realitetesh, që ajo nuk i ka dashur kurrë. Më poshtë…

Luan Rama: Vija e demarkacionit midis nesh dhe të tjerëve është Integrimi Europian, Reforma në Drejtësi, Reforma Zgjedhore dhe interesi qytetar

Zv.Kryetari  i LSI-së Luan Rama në një deklaratë për shtyp u shpreh se Grupi Parlamentar i LSI vendosi të marrë pjesë në seancën e datës 15 janar në çelje të sesionit të ri të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë, për të ushtruar me vendosmëri të gjitha përgjegjësitë e përfaqësimit në Kuvendin e Shqipërisë, për të ushtruar me…

Floida Kërpaçi: 2 Drejtësi/Një për Edi Ramën, një për qytetarët e thjeshtë

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër kryeministrit Rama, duke theksuar se drejtësia në këtë vend nuk i trajton të gjithë qytetarët të barabartë. Kërpaçi ka vijuar më poshtë statusin duke e cilësuar këtë gjendje si një skandal të vërtetë. Më poshtë keni statusin…

Petrit Vasili: Rama i paditur në gjykatë për krimin elektoral

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili gjatë një konference për shtyp ka thënë se Rilindja është e vetmja forcë politike e cila nuk e do Reformën në Drejtësi duke treguar më poshtë qëndrim pro që LSI ka ndaj kësaj reforme.  Vasili theksoi se ky ligj u miratua vetëm me votat e Lëvizjes Socialiste…

Viktor Tushaj: Në Lezhë vjen “cirku kryeministror i Tironës”

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Viktor Tushaj me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar vizitën e kryeministrit Rama ditën e nesërme në Lezhë. Tushaj vazhdon statusin duke shkruajtur: “Ka ndryshuar politika vëllezër. Cirku nuk bëhet më në sallën kryeministrore, aty ku ka vendin dhe paguajmë taksat për ta pikturuar e mirëmbajtur, se…

Endrit Braimllari:Protesta e opozitës do vazhdoj deri në largimin e Edi Ramës

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka qenë i ftuar sot në ‘’Fax News” për të folur në lidhje me protestën e opozitës që do të mbahet në 27 Janar. Braimllari u shpreh se opozita e bashkuar do të ketë një protestë masive në datën 27 Janar ku qëllimi kryesor është që të rrëzojë Edi Ramën nga qeveria.…

Petrit Vasili: Kryeministri mizor zëvendëson betimin e Hipokratit me betimin për rilindjen

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Kryeministri proverbialisht i paditur llomotit për shëndetësinë dokrra për infermierët. Më posht postimi i plotë: Kryeministri mizor zëvendëson betimin e Hipokratit me betimin për rilindjen. Kryeministri proverbialisht i paditur llomotit për shëndetësinë dokrra për infermierët.…

Klajda Gjosha: Integrimi mbahet peng nga Rama, show me 5 kushtet e BE-së

Deputetja e LSI-së, Klajda Gjosha në një intervistë për “Koha Jonë ” është shprehur se duhet opozitë e unifikuar kundër Ramës, protesta masive.   Më poshtë intervista e plotë:   “Vetëm një opozitë e unifikuar në qëndrime mund t’i japë fund arrogancës së qeverisjes me të cilën përballemi çdo ditë”. Është ky mesazhi që jep…

Luan Rama: Paradoks: kur qeveria, tepsia dhe krimi bëhen një

Zv. Kryetari i LSI Luan Rama ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se institucionet e luftës kundër krimit në kaos, në pasiguri, të kapura e nën presion, krimi rritet, forcohet, qeveris! Më poshtë postimi i plotë: Paradoks: kur qeveria, tepsia dhe krimi bëhen një: Prokuroria e Republikës pa Prokuror të…

Endrit Braimllari: Rama dhe oligarkët po i marrin shpirtin shqiptarëve

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim Endrit Braimllari në një prononcim për “standard” shpjegoi arsyet pse shqiptarët sipas tij duhet të bashkohen me frontin opozitar në protestat kundër qeverisë. Nga ana tjetër ai komentoi edhe raportin e CIA-s për Shqipërinë ku theksoi se,: “Lirimi i kryepolicit Haki Çako nuk e shpëton bosin e…

Protesta e 27 janarit/Kryemadhi: Largimi i narko-qeverisë, mision kombëtar

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për televizionin “News24” ku është pyetur mbi qëndrimin dhe protestën e opozitës më 27 janar. Z. Kryemadhi është shprehur se do të ketë rezistencë pa kompromis ndaj kësaj bande që drejton vendin. Më poshtë keni intervistën e plotë: Cila ka qenë porosia…

Petrit Vasili: Raporti i CIA-s demaskon mashtrimin e Kryeministrit për drogën

Kreu i Grupit të LSI, Petrit Vasili në një intervistë për emisionin 7pa5 në Vizion Plus është shprehur se nga raporti i CIA-s Shqipëria është pika nyje e trafikut të drogës latino-amerikane. Më poshtë intervista e plotë: A jeni të kënaqur me lirimin nga detyra të Haki Çakos? Ju si LSI? Se ju e keni…

Luan Rama: Raporti i CIA-s=Shqipëria e rilindjes së Edi Ramës

Zv.Kryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar me anë të një postimi në Facebook për raportin e CIA-s për Shqipërisë. Ndër të tjera  shprehet se sipas raportit organizatat e narko-trafikut janë aktive dhe janë shtrirë në vendet e Evropës. Më poshtë postimi i plotë: RAPORTI I CIA-s PËR SHQIPËRINË – 2018. = Korrupsioni problem kryesor…

Endrit Braimllari: Nuk ka rrugë tjetër përveçse një front të bashkuar për të larguar këtë fatkeqësi kombëtare.

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se shqetësimi i shërbimeve të inteligjencës amerikane CIA mbi Shqipërinë për trafikun e drogës, si prodhuesin më të madh të mariuanës dhe rrugë kalimi për kokainën dhe opiumin dëshmon atë çfarë kemi thënë prej kohësh. Më poshtë…

Petrit Vasili: Edhe i “suksesshëm” edhe e shkarkuan Haki Çakon.

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku ironizon largimin e Haki Çakos nga posti. Vasili shprehet se të”suksesshmit” zakonisht dekorohen ndërsa këta i heqin. Gjithë ajo drogë pa fund në kohën e Çakos ishte një arritje e “paparë” dhe me paratë e së cilës…

Monika Kryemadhi: Viti politik 2018 do të jetë një vit i dimensionimit dhe i afirmimit të opozitës si një alternativë bindëse dhe që nxjerr vendin nga kriza dhe do tu japi shqiptarëve shpresën e humbur në këto vite.

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme u shpreh se viti politik 2018 do të jetë një vit i dimensionimit dhe i afirmimit të opozitës si një alternativë bindëse dhe që nxjerr vendin nga kriza dhe do tu japi shqiptarëve shpresën e humbur në këto vite. Ndërsa për kryeministrin…

Petrit Vasili: Pa 20 votat e LSI-së nuk do të kishim sot Vetting në Shqipëri

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një bashkëbisedim të zhvilluar sot me gazetarët ka folur mbi gjendjen e opozitës dhe rolin që ka luajtur LSI gjatë kohës që ishte në bashkëqeverisje me maxhorancën e sotme. Sipas z. Vasili, pa 20 votat e LSI-së nuk do të kishte sot Vetting në Shqipëri. Më…

Petrit Vasili: Kanabizimi e vetmja reformë e suksesshme Kryeministrit

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi kundër kryeministrit Rama. Vasili shprehet se vetëm Rama e pengoi dhe e pengon reformën në drejtësi. Më poshtë statusi i plotë: Kanabizimi e vetmja reformë e suksesshme Kryeministrit. Kryeministri ka lajthitur përfundimisht. Nuk qeveris dot dhe keput dëngla për opozitën.…

Baki Dervishi: 2018 duhet të jetë viti i Shpresës!

Nga Baki Dervishi 2018 duhet të jetë viti i Shpresës! Pavarësisht pikëpamjeve të ndryshme , të gjithë bien dakord se periudha e ndërrimit të viteve është një ndër periudhat më të vecanta për të gjithë familjet Shqiptare dhe kjo lidhet me atmosferën e vecantë që krijohet këtë periudhe . Është ai moment i vitit ku…

Petrit Vasili: Kryeministri di nga shëndetësia më pak se breshkat e tij

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi kundër kryeministrit Rama. Vasili shprehet se Kryeministri që s’kupton asgjë nga shëndetësia është bërë si papagall dhe përsërit çfarë i thonë. Më poshtë statusi i plotë: Kryeministri di nga shëndetësia më pak se breshkat e tij. Kryeministri që s’kupton asgjë…

Petrit Vasili: Shëndetësia falas vdiq! Rroftë militantizmi provincial!

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka reaguar kundër qeverisë Rama. Sipas z. Vasili kjo qeveri nuk ka ndërrmarë asnjë nismë për shëndetësinë falas duke u shprehur se kjo e fundit vdiq. Më poshtë keni statusin e plotë: Shendetesia falas vdiq rrofte militantizmi provincial Shendetesia e…

Petrit Vasili: Kryeministri e gjeti Sheratonin dhe e përzuri

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se asnjë emër i madh i turizmit botëror nuk është më sot në Shqipëri. Për faqen e zezë të këtij kryeministri edhe Sheratonin të vetmin emer të madh, që e gjeti e bëri të ikte. Më…

Petrit Vasili: Kreu i qeverisë rron mbi plehra, flet e ha plehra!

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku ironizon kryeministrin duke u shprehur se rron mbi plehra, leh, flet e ha plehra. Më poshtë reagimi i plotë: Qentë e plakur e të tredhur nga matufepsja i lehin vetes dhe pastaj gërmojnë kazanet e plehrave për…

Monika Kryemadhi:Ramën nuk e shpëtojnë dot fallxhoret

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se Edi Ramën nuk e shpëtojnë dot as fallxhoret dhe as banditët, as servilët dhe as kllounët nga fatkeqësia e tij më e madhe, papërgjegjshmëria dhe kriminalizimi i mendjes së tij perverse. Më poshtë statusi i plotë: Krahasimet dhe…

Shezai Rrokaj: Kur shteti të poshtëron me rolin e bamirësit

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se mes shumë absurditeteve komiko-tragjike “made in Albania”, është edhe ky i shtetit tonë që kujtohet të bëjë bamirësi disa herë në vit për shtresat vulnerabël. Më poshtë postimi i plotë: Kur shteti të poshtëron me rolin e bamirësit.…

Floida Kërpaçi: LSI mbështet naftëtarët dhe minatorët, miratimi i statusit është garanci që ndalon keqtrajtimin dhe grabitjen e këtyre punonjësve

Deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka dhënë një deklaratë pak minuta më parë nga Selia e LSI, ku shprehet se Lëvizja Socialiste për Integrim po ndjek me shqetësim të madh zhvillimet më të fundit të sektorit të naftës dhe veçanërisht ato që lidhen me kompaninë ARMO dhe me dramën e përditshme që përjetojnë punonjësit e rafinërisë…

Petrit Vasili: Mazhoranca, barrikadë që reforma në drejtësi të mos zbatohet.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme në Selinë e LSI, u shpreh se përpara një qeverie të shurdhër dhe klienteliste mundësitë e opozitës kanë qenë të kufizuara. Në Shqipëri nuk ka një raport bashkëpunimi konstruktiv dhe normal, sikurse duhet të kishte midis një mazhorance dhe…

Përparim Spahiu: Për sa kohë që sindikatat luajnë rolin e “këlyshit” të qeverisë, minatorët e naftëtarët janë jetimë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një statusi në Facebook ka reaguar ashpër kundër sindikatave duke i cilësuar këto të fundit këlyshë të qeverisë. Spahiu ka vijuar statusin duke theksuar se nuk do të heqë dorë nga miratimi i statusit si garanci supreme që ndalon keqtrajtimin e mintorëve dhe naftëtarëve.…

Luan Rama: Kryeministri merr nën kontroll dhe monitorim sistemin e drejtësisë

Skandali i rradhës: Kryeministri merr nën kontroll dhe monitorim sistemin e drejtësisë ! Përse hesht EURALIUS ? Nga Luan Rama Fakti: Më 22 nëntor 2017, pra pak më shumë se një muaj më parë, Këshilli i Ministrave (kupto: Kryeministri sepse aty askush nuk flet e komenton, pa le më të kundërshtojë ndonjëri!), ka miratuar një…

Edmond Panariti: Përse vota e Shqipërisë duhej të ishte ndryshe

Deputeti i LSI, Edmond Panariti ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet shumë familje shqiptare strehuan familje hebreje pa marrë parasysh rrezikun. Ky është një investim historik në marrëdhëniet tona i cili duhet kuruar me shumë kujdes dhe përgjegjësi. Më poshtë postimi i plotë: Përse vota jonë ndaj rezolutës për kundërshtimin…

Monika Kryemadhi për Europeaninterest.eu: Politikë e Re për Gjeneratën e Re të Shqipërisë

Artikulli i Kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi për portalin “Europeaninterest.eu” Shqipëria përballet me sfida të shumta në rrugën e saj drejt integrimit në Bashkimin Evropian, ndërkohë që shpresohet se hapja e negociatave me Brukselin të ndodhë vitin e ardhshëm. Pavarësisht ndryshimeve të jashtëzakonshme që vendi ka përjetuar në 27 vitet e fundit, që nga përmbysja…

Petrit Vasili: Qeveria kundër Amerikës në OKB, ky turp i saj nuk zhbëhet

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook ku shprehet se qeveria votoi kundër Amerikës dhe këtë nuk e luan topi. Më poshtë postimi i plotë: Qeveria kundër Amerikes në OKB, ky turp i saj nuk zhbëhet. Qeveria votoi kundër Amerikës dhe këtë nuk e luan…

Petrit Vasili: Komedia me policine vazhdon

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ku shprehet se policia i rrahu vajzat deputete dhe i tërhoqi zvarrë në protestën për mbrojtjen e Kushtetutes dhe as falje nuk kërkoi, ndërsa policët e bërë njësh me krimin nuk i arreston dot. Më poshtë statusi i…

Urimi i Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi për festën e Krishtlindjeve

Pak minuta më parë Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nga Katedralja Orthodokse ka uruar të gjithë shqiptarët për festën e Krishtlindjeve. “Dua t’ju uroj dhe gjithë shqiptarëve këto Krishtlindje që të jenë sa më të mbara me sa më shumë dashuri, paqe, mirësi.”- u shpreh Kryemadhi. Gjithashtu e pyetur për vendimin e Presidentit Meta për ti…

Monika Kryemadhi: Urimet më të mira në këtë vigjilje të shenjtë!

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi me anë të një postimi në Facebook ka shprehur urimet për ditën e Krishtlindjeve! “Një dritë shprese me emrin Jezus Krisht po vjen pranë Nesh. Shpresa, harmonia, dashuria mbizotërofshin te Ju dhe familjet tuaja të bekuara.”-shkruan Kryemadhi Më poshtë postimi i plotë: Urimet më të mira në këtë vigjilje të…

Petrit Vasili: Kryeministri i vogël i Shqipërisë i hedh vickla Amerikës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili me anë të një statusi në Facebook ka ironizuar kryeministrin Rama duke thënë: “Kryeministri i vogël i Shqipërisë i hedh vickla Amerikës.” Vasili ka vijuar statusin duke shkruajtur se kryeministri Rama për pesë lekë voton edhe kundër vetes. Më poshtë keni statusin e plotë: Kryeministri i vockël…

Opozita ndryshe e Kryemadhit

Nëse të hënën që kaloi të gjithë konstatuan një ‘rënie’- sipas interesit, të paktën u duk se u ngjit një lidere. Monika Kryemadhi kishte qenë aty që nga vitet e para të politikës pluraliste të vendit, por jo si kjo sot. Sot ajo është një ‘rrezik shumë i madh’. Duket si tigri që pret në…

Bebe Rexha, dy fjalë për Monika Kryemadhin

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha nëpërmjet një fotoje në Instagram ka shkruar dy fjalë për kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi. Ndër të tjera Bebe Rexha e cilësoi znj. Kryemadhi si një grua të fortë. Më poshtë keni statusin e plotë: Ka ende miliona gra nëpër botë të cilat janë të shtypura…

al}lsiLOGO_LRI_lgi
Selia Qëndrore

Rruga Sami Frashëri
Godina 20/10
Tiranë, Shqipëri

Zyra e Kordinatorëve

Tel: +355 4 2270 412
Tel: +355 4 2270 413

Zyra e Sekretariatit

Tel: +355 4 2258 665

Zyra e Shtypit LSI

Tel: +355 4 225 758

info@lsi.al, www.lsi.al