Java e 12-të e Premier League rezervon një përballje mjaft interesante. Në “Old Trafford” luhet derbi i Mançesterit, mes United dhe City-t, një sfidë ku gjithmonë ka patur rivalitet.

Kjo është përballja e 183 mes dy skuadrave dhe për momentin janë “djajtë e kuq” ata që renditen më lart në renditjen e kampionatit, teksa pozicionohen një vend më lart dhe me një pikë më shumë se “citizens”, por gjithsesi dy ekipet kanë gjithashtu edhe ndeshje të prapambetura respektivisht me kundërshtarë si Burnley dhe Aston Villa.

Formacionet e mundshme:

Image