Moti sot parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira, si dhe reshje shiu të izoluara përgjatë relieveve malore në Veri-Verilindje të vendit.

Kurse dita e enjte parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.

Era do të jetë nga Veri-Veriperëndim me shpejtësi 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 18m/s.

118441062_996799607426045_7565258041073399137_o.jpg
118725447_996799740759365_5801367092925343613_o.jpg