Një ngjarje e rëndë është regjistruar në fshatin Suk të Roskovecit në Fier, ku raportohet se një 19-vjeçar akuzohet se ka përdhunuar motrën e tij.

Burime zyrtare nga policia thanë për gazetaren e ‘Neës24’ dhe ‘BalkanËeb’ Dorjana Bezat se i riu me inicialet S. F., dyshohet se më datë 3 dhjetor ka kryer marrëdhënie seksuale me te motrën 16-vjeçare.

Deri më tani nuk dihen rrethanat e kësaj ngjarje të rëndë.