Dashi
Të lindurit e kësaj shenje ka gjasa të mos përqendroheni te çështjet e duhura. Keni nevojë të relaksoheni. Bëni një shëtitje ose joga për të qenë më të qetë. Të nesërmen do ta kuptoni që do të ndiheni shumë më mirë.

Demi
Do të ndiheni romantik, por nuk do të keni mundësi të bëni asgjë. Ekziston mundësia të ndaheni përkohësisht nga partneri/partnerja juaj ose shpirti juaj binjak, mund të mos ndodhet pranë jush. Nëse keni menduar që sot të bëni blerje, është dita juaj më e mirë.

Binjakët
Ka gjasa që këtë të mërkurë t’i bëni ftesë dikujt pranë jush që t’ju vizitojë në shtëpinë tuaj, por ekziston mundësia që kjo të mos realizohet. Mund të zhgënjeheni, por mos lejoni që një moment i tillë t’ju prishë ditën.

Gaforrja
Një nga të afërmit tuaj mund të shfaqë probleme me shëndetin ose mund të mbetet i papunë, çfarë do t’ju bëjë që të mos ndiheni mirë. Megjithatë, një telefonatë nga një mik apo mikja juaj do t’ju gëzojë pafund. Është dita e duhur për të takuar dikë që keni kohë pa e parë.

Luani
Mos shpenzoni për gjëra të kota apo luksoze, pasi kjo do të vështirësojë gjendjen tuaj financiare. Sa i përket anës profesionale, do të jetë një ditë e mirë, me disa zhvillime të rëndësishme. Në lidhje me marrëdhënien tuaj romantike, ekziston mundësia e një hatërmbetjeje.

Virgjëresha
Disa probleme të vogla në familje mund t’ju bëjnë të mos ndiheni mirë sot. Mund t’ju vijë një ftesë për të shkuar në një event argëtues, por ka gjasa ta refuzoni atë. Bisedoni hapur me një mikun/miken tuaj, pasi kjo do t’ju bëjë të ndiheni shumë më mirë.

Peshorja
Ka gjasa që të punoni ngadalë në punë sot, pasi nuk do të ndiheni mirë fizikisht. Përpiquni të gjeni kohë për t’u relaksuar, në mënyrë që të rifitoni energjitë e humbura. Mbrëmja do të jetë e qetë dhe e ngrohtë nën praninë e familjes suaj.

Akrepi
Miqtë mund t’ju bëjnë kërkesa të tepërta gjatë ditës së sotme dhe ju si bujarë që jeni, ka gjasa t’ua plotësoni të gjitha. Megjithatë, këshillohet të mos e teproni dhe të kaloni kufijtë e vetes suaj. Kurseni energji për të nesërmen.

Shigjetari
Edhe pse në përgjithësi nuk keni komplekse, sot do të ndiheni të turpshëm dhe të rezervuar. Kjo mund të ndodhë për shkak të mendimeve melankolike rreth dashurisë ose shoqërisë. Një person të cilin e doni shumë mund të largohet dhe për të do t’ju marrë shumë malli.

Bricjapi
Mund t’ju vijnë informacione rreth çështjeve shpirtërore dhe filozofike, të cilat mund të mos jenë shumë të besueshme. Mos merrni për bazë gjithçka që dëgjoni sot. Mund të ndiheni të vetmuar dhe do të keni shumë nevojë për njeriun e zemrës suaj.

Ujori
Aktivitetet në grup mund të mos jenë shumë të mirëpritura për ju sot. Pjesën më të madhe të kohës do të mendoni për partnerin/partneren tuaj me të cilin/cilën mund të keni pasur probleme kohët e fundit. Mos hezitoni të flisni me të, pasi kjo bisedë do t’ju bëjë të ecni përpara.

Peshqit
Do të kaloni një ditë të qetë nën praninë e njerëzve tuaj të afërt. Bisedat që do të zhvilloni sot do t’ju bëjnë të ndiheni optimist dhe më të vendosur. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen zhvillime të veçanta.