• Tirana -1 °
 • Durres -1 °
 • Elbasan -1 °
 • Fier 5 °
 • Gjirokaster 10 °
 • Korce -5 °
 • Kruje -1 °
 • Kukes -12 °
 • Lezhe 3 °
 • Sarande 10 °
 • Shkoder 3 °
 • Vlore 6 °
 • Ulcinj 6 °
 • Pristine -2 °

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në vend.

Më në fund vjen një lajm i mirë nga kampi famëkeq Al Hawl, nis operacioni për riatdhesimin e familjeve shqiptare

Instituti Kombëtar i Shëndetësië Publike të Kosovës (IKSHPK), ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur tre persona me koronavirus duke e çuar në 666 numrin e përgjithshëm të viktimave.

Po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar dhe janë regjistruar edhe 205 raste të reja dhe numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 18 mijë e 148.

Sipas IKSHPK-së, po ashtu gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 62 persona dhe numri i përgjithshëm ka arritur në 15 mijë e 150.

Njoftimi i plotë i IKSHPK-së, pa ndërhyrje:

62 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19!

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 943 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 205 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast Spitali i Përgjithshëm Pejë, Spitali i Përgjithshëm Prizren dhe Spitali i Përgjithshëm Gjakovë).

Numri total i rasteve pozitive është 18.148 raste nga 88.090 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 666 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 62 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15.150 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.332.