Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme qytetin e Vlorës. Nga të dhënat e para raportohet se një person është goditur me sende  të forta në zonën e plazhit të vjetër në Vlorë dhe për pasojë ka humbur jetën.

Viktima raportohet se është Stavri Mino 56 vjeç.

Dyshohet se viktima është goditur me sende të forta gjatë një sherri fizik.