Pas mbylljes së hetimeve nga Prokuroria e Tiranës së hetimeve për kompaninë fantazmë që fitoi tenderin e Unazës së Re, ka reaguar edhe Nënkryetari I LSI-së, Petrit Vasili.

Ja çfarë shkruan ai në një postim në Facebook:

Pasojat e RAMAFORMËS në Drejtësi!

Super SKANDAL!

SPAK duhej ta hetonte dhe ta çonte deri në fund Unazën e Re.

Por kjo s’ndodhi.

Banorët e Unazës së Re u burgosën, ndërsa hajdutët mbrohen nga prokuroria dhe Qeveria.

Prokuroria “gropos” skandalin DH Albania dhe ia përcjell gjykatës si falsifikim