Moti i keq ka goditur Neos Marmaras duke bërë që i tërë qyteti grek të mbulohet nga uji.

Vendet të cilat janë goditur më së shumti janë Tasos, Krf dhe Athina.

Dëmet materiale që janë shkaktuar në destinacionin e preferuar turistik Halkidiki janë shumë të mëdha. Stuhia ka “marrë me vete” shumë kulme të shtëpive, kurse copëzat e forta që binin nëpër rrugë kanë dëmtuar edhe një numër të madh të veturave.

Erërat e forta frynin me shpejtësi prej 80 kilometra në orë, duke bërë që të dëmtohen kulmet e materialet e forta që binin në tokë të bllokonin shumë rrugë.

E në Athinë shumë rrugë janë mbuluar nga uji, e erërat kanë shkulur me rrënjë pemët. Ekipet e zjarrfikësve kanë pranuar se kanë pranuar mbi 150 telefonata të qytetarëve që ishin ndjerë të rrezikuar.