Sot pasdite priten reshje të dobëta në të gjithë vendin.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale pritet të shënohen në vendet e ulëta 27°C, ndërsa ato minimale në vendet malore 11°C.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 16 / 25°C

në vendet e ulëta: 14 / 27°C

në vendet malore: 11 / 22 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

102840886_1704475356372970_8413240177314471390_o.jpg