Dita e hënë 30 Shtator moti do jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura , të cilat në Juglindje do të pasohen nga rreshje shiu.

Era do të jetë me drejtim Verperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 lartësi vale 1,0 deri në 2,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max 
Zonat malore 8/18°C
Zonat e ulëta 7/28°C
Zonat bregdetare 15/28°C