Sipas Institutit të Gjeoshkencave sot priten reshje të dobëta në qarqet Tiranë, Vlorë dhe Gjirokastër, ndërsa në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier dhe Korçë reshjet priten të jenë lokalisht të dobëta.

Reshjet do të jenë më të shumta pasdites se sotme.

TEMPERATURAT

Sot (e diel, dt.06) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 22 °C

në vendet e ulëta: 12 / 24 °C

në vendet malore: 8 / 17 °C.

ERA

Sot (e diel, dt.06) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.

auto_m21570310434.jpg