Një bombul gazi ka shpërthyer pak më parë në një shtëpi në fshatin Rahmanli të Kumanovë.

 

Sipas informacionit fillestar nga mediat vendase, mësohet kanë ndërruar jetë tre persona dhe gjashtë të tjerë janë plagosur rëndë.

Sakaq, bëhet me dije se ëta janë transferuar në spitalin e Kumanovës, por për shkak të plagëve të rënda, po dërgohen në Qendrën e Urgjencës në Shkup.

Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.