Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar sërish mbi spitalin e Fierit, ku shkruan se spitali i Fierit është shembulli më i dhimbshëm i gjymtimit të shëndetësisë dhe se Ramashëndetësia e katandisi spitalin e Fierit më të voglin e Shqipërisë.

Postimi i plotë:

Ramashëndetësia e katandis spitalin e Fierit më të voglin e Shqipërisë!

Dështimi i Ramës në shëndetësi ishte kronikë e një vdekjeje të paralajmëruar.

Dëngla e shëndetësisë falas ishte orteku i injorancës, qe e përzierë me propagandë, paaftësi dhe fasada prodhon këtë situatë shkatërrimtare.

Spitali i Fierit është shembulli më i dhimbshëm i gjymtimit të shëndetësisë.

Fieri si qarku i dytë më i madh i vendit (16 deputetë) do të ketë numrin më të vogël të shtretërve spitalore se çdo qark tjetër, vetëm 150 shtretër.

Vetëm një mendje e klonuar me trurin e gomarit mund të pillte një monstruozitet të tillë.

P.S Shiheni vetë listën e spitaleve të qarqeve të Shqipërisë.

SHKODRA           465

LEZHA                 165

KUKËSI                236

DIBËR                  295

DURRËS              340

ELBASANI          415

VLORA                291

BERATI               258

GJIROKASTRA 177

FIERI                   150