Dita e hënë do të ketë mot kryesisht të kthjellët me vranësira të pakta të përqëndruara përgjatë relieveve malore.

Priten reshje shiu të izoluara përgjatë maleve në Juglindje të vendit.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
-në bregdet: 22 / 33°C
-në vendet e ulëta: 19 / 37°C
-në vendet malore: 16 / 31°C